שאלות נפוצות:

ש
מהו שכר הטרחה אותו אתם גובים עבור טיפול משפטי?
תשכר הטרחה משתנה מתיק לתיק ותלוי במסלול אליו מופנה הלקוח. לדוגמה: הפטר לחייב מוגבל באמצעים בלשכות ההוצאה לפועל, הליך פשיטת רגל, הסדר נושים בהתאם לסעיף 19א' לפקודת פשיטת הרגל, או הסדר נושים פרטני שאנו מבצעים תוך פנייה אישית לכל נושה ונושה.

יש משמעות למס' תיקי ההוצאה לפועל שפתוחים נגדכם, פרופיל הנושים שלכם, אם יש לכם דירת מגורים ויש צורך לבצע פעולות משפטיות כדי להגן עליה ונתונים נוספים שיש לבדוק בטרם תופנו להליך המתאים ביותר עבורכם, ויקבע שכר הטרחה שתדרשו לשלם.

בשלב זה נציין, כי אנו מתחשבים ככל שניתן במצבכם ועושים רבות על מנת לסייע לכם. שכר הטרחה שאנו גובים אינו גבוה ומותאם למחיר המקובל בתחום, ולעיתים אף נמוך ממנו, וזאת כחלק מבחירתנו לייצג חייבים בלבד, ובמטרה ברורה כדי שתוכלו לקבל ייצוג משפטי איכותי גם כאשר אתם נמצאים במצב כלכלי ירוד.

כמו כן, אנו מאפשרים פריסה ארוכה ותשלומים נוחים של שכר הטרחה, כדי שבנוסף לצורך שלכם בייצוג משפטי, תוכלו להמשיך ולכלכל את עצמכם ואת משפחותיכם בכבוד.

ש
מה אני צריך להביא לפגישת הייעוץ ומהי העלות שלה?
תראשית נציין, כי פגישת הייעוץ הינה ללא כל התחייבות מצדכם. פגישת הייעוץ היא גם בשבילנו לא פחות מאשר בשבילכם, ומטרתה לאפשר לנו להבין ולנתח את מקרה ההסתבכות שלכם בצורה טובה יותר, ולהתאים את ההליך הנכון ביותר עבורכם, תוך שגם אתם מודעים היטב לאן פניכם מועדות, וכיצד מתבצע ההליך אליו תופנו.

שנית, לגבי המסמכים בהם כדאי שתצטיידו לקראת הפגישה. כאמור מטרת פגישת הייעוץ היא לנתח את התיק ולבדוק מהו המצב המשפטי שלכם, לכן תשובתנו מתחלקת לשניים. אם הנכם פונים להליכי פשיטת רגל והסדר נושים, נבקש להצטייד ברשימת התיקים שלכם בהוצאה לפועל וכן רשימה ידנית במידה ולא כל נושיכם פתחו תיק נגדכם. אם הנכם ניגשים להליך הפטר בהוצאה לפועל, נבקש להצטייד ברשימת התיקים וכן בפרוטוקולי הדיון של ההוצאה לפועל, כלומר אותם מסמכים שסרוקים בתיק שלכם (ניתן לקבל את מסמכים אלו בלשכות ההוצאה לפועל. נציין כי חלק מלשכות ההוצאה לפועל גובים על שירות זה תשלום זעום).

בכל מקרה, לכל פונה אנו שולחים רשימת מסמכים שיש להצטייד בהם לקראת הפגישה הראשונה, ואם חסרים מסמכים או שטרם הספקתם לאסוף כל הנדרש, ניתן להשלימם לאחר הפגישה באמצעות משלוח פקס או מייל, או בכל אמצעי אחר אשר עומד לרשותכם.

ש
כמה זמן אורכת פגישת הייעוץ?
תזו שאלה שאין לה תשובה מדויקת. משך זמן הפגישה הוא הזמן שנדרש כדי לאפשר לכם לספר לנו את סיפור ההסתבכות שלכם. אנו צריכים להבין במדויק מהו המצב הכלכלי שלכם, מצב בריאותכם, כושר השתכרותכם ועוד. לכן, קשה לתת הערכה מדויקת של זמן, אך בד"כ פגישות אלה אורכות בין שעה לשעה וחצי לכל היותר.
ש
יש לי עיקולים על המשכורת ועל חשבון הבנק, מה עושים?
תשאלה זו בדרך כלל רלוונטית לחייבים אשר עתידים לפנות להליך פשיטת רגל או הסדר נושים לפי סעיף 19א' לפקודת פשיטת הרגל.

ראשית נציין, כי מרבית הלקוחות מגיעים לראשונה כאשר עיקולים רבים רובצים על חשבונות הבנק שלהם, משכורתם מעוקלת, או שהוצא כנגדם צו הבאה. זהו מצב נפוץ מאוד לפני שאנו נכנסים לתמונה ומבצעים פעולות משפטיות כלשהן.

לאחר שתוזמנו לפגישה, ובמעמדה תעברו את תהליך הקליטה במשרד, ויוחלט לאיזה הליך אתם מופנים, אנו נשגר בקשות לעיכוב וביטול הליכים בהתאם לסוג ההליך, תוך בקשות ספציפיות, כל מקרה לגופו. פרט לזאת נציין, כי היות ואנו גובים שכר טרחה גלובלי עד להפטר מחובות, כל הבקשות והפעולות המשפטיות לעיכוב וביטול הליכים שאנו מבצעים, אינן כרוכות בתשלום נוסף וניתנות במסגרת הטיפול המשפטי בתיק העיקרי.

ש
זאת הפעם השנייה שאני נדרש להגיש בקשה לפשיטת רגל, האם אפשר לעשות כן? האם יקבלו את בקשתי לפשיטת רגל שנייה?
תתשובתנו תשתנה אם ההליך בעניינך בוטל כתוצאה "מניצול לרעה" או שהסתיים בהפטר. אך בתשובה זו, ברצוננו להתייחס לעניין אחר שאופייני לחייבים שהליך פשיטת הרגל שלהם בוטל כתוצאה מכך שלא שילמו את צו התשלומים שנקבע להם או שלא הגישו דוחות כמצופה מהם (בלשון בתי המשפט – "ניצול לרעה" של הליך פשיטת הרגל). אנו מאמנים שבדיקה פשוטה תגלה שהתנהלותך בהליך פשיטת הרגל הייתה שגויה, וכנראה שגם התנהלותך הכלכלית. בדיוק מסיבה זו, בד בבד לטיפול המשפטי שאנו מעניקים ללקוחותינו, אנו מציעים (גם לחייבים שפשטו רגל בפעם הראשונה) שירות הודעות ממוחשב ומתוזמן אוטומטית ואמצעים נוספים שיש ברשותנו, אשר מתזכרים אתכם לשלם את צו התשלומים החודשי שנקבע לכם, להגיש את הדוחות הדו חודשיים ועוד. אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו ולקרוא בהרחבה על השירותים שאנו מציעים במסגרת הטיפול המשפטי ללקוחות המשרד.

לסיום נציין, כי דף זה אינו ממצה את כל שאלותיכם, וברור שיש עוד רבות. לכן אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר טלפוני לשיחת ייעוץ ראשוני וללא התחייבות, לניתוח ממצה ורחב יותר של מצבכם המשפטי. לאחר שיחת הייעוץ, תוזמנו לפגישת ייעוץ, ובמסגרתה תדעו הרבה יותר אודות מצבכם המשפטי ומהם הפעולות הדחופות ביותר שעליכם לעשות כדי לשמור עד כמה שניתן על זכויותיכם.

ובנימה אישית יותר נציין, כי חוב כדרכו של חוב, רק גדל וצובר ריביות והצמדות. ככל שתזניחו ולא תיפנו לטיפול משפטי נכון, כך מצבכם הכלכלי והמשפטי יתדרדר ולעיתים עלול להיווצר נזק בלתי הפיך. מקרה שטופל במשרדנו ויובא כדוגמה להמחשה: הגיע אל משרדינו זוג, אשר פעלו ללא יעוץ משפטי נכון, ומסיבה זו דירתם מומשה לטובת חלק קטן מהנושים. אילו היו פונים להליך פשיטת הרגל, או להסדר נושים רחב (הכולל את כל הנושים), ניתן היה לממש את הדירה לטובת הפטר מכל חובותיהם, כך שהיו נשארים ללא חובות. למרבה הצער, נוצר מצב שלמרות שדירתם מומשה, הם עדיין נותרו חבים כספים רבים למספר רב של נושים, ונדרשו לנהל הליך פשיטת רגל מיותר. מצב זה יכול היה להימנע אילו היו פונים לקבלת ייצוג משפטי מעורכי דין המתמחים בתחום חדלות פירעון. לכן, אנו ממליצים לפנות כמה שיותר מהר כדי למנוע טעויות קריטיות, וכדי לקבל ייעוץ משפטי נכון.

בתחום חדלות הפירעון, זמן הוא גורם מכריע בייחוד שנושים רבים עתידים לפעול נגדכם ללא כל התראה מוקדמת. מתוך הבנתנו זאת, אנו זמינים 24/7 במוקד הארצי. אתם מוזמנים ליצור קשר לשיחת ייעוץ ראשונית.

טופס בקשת ייעוץ ראשוני

מלאו את הטופס הבא כדי לקבל ייעוץ ראשוני מעורך דין.